Een auto wegslepen van vve-parkeerplaats

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gesloten
Gebruikersavatar
Autoslepen
Infopolitie Gast

Een auto wegslepen van vve-parkeerplaats

Bericht door Autoslepen »

Er staat al meer dan een jaar een auto met buitenlandse kentekenplaten op onze parkeerplaats. Geen van de eigenaren of huurders is eigenaar van de auto. Er is een briefje op de auto achtergelaten met het verzoek aan de eigenaar om de auto te verplaatsen. De auto wordt duidelijk niet gebruikt, er zit zichtbare schimmel op de stoelen en het stuur.
We hebben hierover meerdere keren gebeld met de gemeente Rotterdam. Ze zeiden dat ze zouden komen, maar dat hebben ze nooit gedaan.

Mogen we de auto wegslepen naar een openbare parkeerplaats die 30 meter verderop ligt?

Sorry voor mijn gebrekkige Nederlands, ik ben geen moedertaalspreker.
Gebruikersavatar
Frans
Beheerder
Beheerder
Agent-BD
Berichten: 17419
Lid sinds: 21 mei 2003, 12:00
Geslacht:
Leeftijd: 58
Contact:

Re: Een auto wegslepen van vve-parkeerplaats

Bericht door Frans »

We hebben te weinig informatie om daar een goed antwoord op te geven. Een VvE-parkeerplaats zegt op zich niets, sterker, er is een voertuog geparkeerd wat daar niet thuis hoort dus kennelijk kan iedereen er gewoon parkeren.

Heb je een lokatie via Google maps zodat we de situatie kunnen bekijken?
Frans
Beheerder
frans@infopolitie.nl
Gebruikersavatar
SWAT
24 uurs servicer
24 uurs servicer
Agent
Jurist/Advocaat
Berichten: 8183
Lid sinds: 25 mei 2003, 23:47
Locatie: Den Haag
Geslacht:
Leeftijd: 64
Contact:

Re: Een auto wegslepen van vve-parkeerplaats

Bericht door SWAT »

Deze vraag is al vaker gesteld op deze site. U kunt dus voor meer informatie de zoekfunctie gebruiken.

Kort samengevat:
Als het parkeerterrein eigendom is van de VVE dan kan de gemeente niets betekenen wat waarschijnlijk ook de reden is dat zij niet reageert. De VVE dient dan zelf actie te ondernemen. De auto zelf verslepen naar een andere locatie zoals de openbare weg maakt de VVE aansprakelijk voor eventuele schade aan de auto en de gemeente kan daar ook iets van vinden wat de VVE geld zal kunnen gaan kosten.
Als bij de ingang van het terrein duidelijk staat aangegeven dat het terrein alleen door bewoners mag worden gebruikt kan de VVE een civiele procedure starten om de eigenaar te bewegen het voertuig te verwijderen. In het uiterste geval kan de civiele rechter dan bepalen dat de VVE de auto op kosten van de eigenaar mag verwijderen.

U kunt ook de wijkagent benaderen en hem of haar vragen of het betreffende voertuig wellicht een "spookvoertuig" is. Onder omstandigheden bestaat dan de mogelijkheid dat de auto door de politie in beslag genomen wordt en dus afgevoerd.
Staat het kenteken echter nog steeds netjes op naam dan wordt het toch de civiele optie.
Stay safe out there.
Gesloten