Parkeren buren

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gesloten
Gebruikersavatar
Meyermathilde
Nieuw lid
Nieuw lid
Berichten: 1
Lid sinds: 23 sep 2025, 11:54
Roepnaam: Mathilde
Geslacht:
Contact:

Parkeren buren

Ongelezen bericht door Meyermathilde »

Wij wonen in een dorp en beide grenst ons huis aan een oprit. De oprit is van de buren en wij hebben recht van overpad.
Nooit geen gedoe gehad en nu sinds een jaar nieuwe buren. Die zetten hun auto op hun eigen oprit pal onder ons raam van de woonkamer en zo dicht tegen mijn huis aan dat ik niet eens ramen kan lappen. Echt er strak.op. en zover mogelijk naar achteren zodat we er nog net helemaal omheen kunnen in een scherpe hoek om bij onze schutting deur te komen.
De buurvrouw 2x aangesproken maar ze weigert hem te verzetten want ze bepaald zelf wel wat ze op haar eigen grond doet zegt ze..
Wat kan ik hiermee ? Dit is toch onmogelijk dat dit mag ?
Gebruikersavatar
taxikemperman
Deskundige
Deskundige
Berichten: 1288
Lid sinds: 16 apr 2011, 18:26
Roepnaam: Remi
Locatie: Almere
Geslacht:
Leeftijd: 61
Contact:

Re: Parkeren buren

Ongelezen bericht door taxikemperman »

Het is helaas een civielprobleem en niet iets voor de politie
Gebruikersavatar
Hilde
Moderator
Moderator
Agent
Jurist/Advocaat
Berichten: 11289
Lid sinds: 18 apr 2006, 21:56
Roepnaam: Mevr. mr. Bitch
Geslacht:
Leeftijd: 59
Contact:

Re: Parkeren buren

Ongelezen bericht door Hilde »

Wat @taxikemperman aangeeft: dit is een civiel probleem en niet iets voor de politie.
Dat ze hun auto parkeren onder uw raam, is niet verboden. En ramen lappen kunt u ook doen als de auto er niet staat.
U heeft recht van overpad en zolang u bij uw woning kunt komen, al is het met een scherpe bocht, dan voldoen ze eraan.
Of er moet in de akte staan dat de auto niet onder uw raam geparkeerd mag wonen en dat de auto niet op het achterste stuk van de oprit geplaatst mag worden.
Dan is het overigens nog steeds geen zaak van de politie.
==================================
Mensen struikelen niet over bergen maar over molshopen. (Confucius)
Gebruikersavatar
MotoRon
Beheerder
Beheerder
Agent-BD
Berichten: 9452
Lid sinds: 02 okt 2005, 08:38
Roepnaam: Ron
Locatie: N-Brabant
Geslacht:
Leeftijd: 67
Contact:

Re: Parkeren buren

Ongelezen bericht door MotoRon »

Als je een notariële akte hebt waarin het recht van overpad vermeld staat, kan daarin ook opgenomen zijn of er specifieke afspraken zijn. Als je belemmerd wordt in jouw rechten, kun je bij de rechter een procedure starten. Neem daarvoor even contact op met een advocaat.

Verder zoals gezegd geen politie-aangelegenheid, derhalve een :slotje:
MotoRon
Beheerder
motoron@infopolitie.nl
Gesloten